چرا قهوه ترک کف نمیکنه ؟

1 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
یک فنجان قهوه ترک

کف قهوه ترک

قطعا همه ما عاشق قهوه ای هستیم که غلظت زیادی داشته باشه و فوم خیلی خوبی روش داشته باشه،ولی در اکثر مواقع خیلی هاتون با این مشکل مواجه هستید که وقتی قهوه ترک درست میکنید، قهوه تون آبکی میشه و دیگه علاقه ای به خوردنش ندارید !

داشتن یک قهوه ترک عالی با غلظت مناسب آرزو نیست کافیه چنتا نکته رو رعایت کنید تا به بهترین شکل بتونید درستش کنید .

عکس بالا که میبینید قهوه ترک ،قهوه بازه که غلظت فوق العاده ای داره اما ! با همین قهوه هم اگر این نکاتی که میگم در ادامه رو رعایت نکنی قهوه خوبی نخواهی داشت.

  1. اولین و مهم ترین عامل برای داشتن یک قهوه ترک عالی خود قهوه ای هست که شما تهیه میکنید! کیفیت دانهایی که در ترکیب قهوه ترک استفاده شده و رست اصولی و درست اون دان مهم ترین ملاک برای داشتن قهوه عالیه.توی این مورد شما باید به فروشگاهی که ازش قهوه تهیه میکنید اعتماد کنید .

2.دومین نکته وسیله دم آوری مناسب و سایز درست جذوه تون هست . گاها خیلی هاتون به اشتباه قهوه ترک رو با موکاپات درست میکنید!!! قهوه ترک رو فقظ باید با جذوه های مسی درست کنید و به هیچ عنوان قهوه ترک رو داخل موکاپات یا اسپرسو ساز نریزید .

3.شاید کمتر کسی حتی به این نکته توجه کنه،اما انتخاب سایز درست جذوه برای درست کردن قهوه ترک خیلی مهمه!برای مثال شما برای درست کردن یک فنجان قهوه ترک حتما باید از جذوه سایز 1یا 2 کاپ استفاده کنید . مثلا هیچ وقت برای درست کردن یک فنجان قهوه ترک از جذوه سایز 4 استفاده نکنید !!!!

4.آبی که برای درست کردن قهوه تون استفاده میکنید بهتره که تصفیه شده باشه که کیفیت دم آوری تون رو هم بالا میبره و حتما از آب سرد استفاده کنید و به هیچ عنوان ا زآب سرد استفاده نکنید.

5.مقدار قهوه ترکی که برای هر فنجان قهوه استفاده میکنید باید 2 تا قاشق چایی خوری سر پر باشد. مشخصا اگر مقدار قهوه ترک کمتر باشد قهوه شما رقیق تر و اگر بیش از اندازه باشد طعم گس و تلخی بی اندازه ای پیدا میکند.

6.قهوه ترک لیوانی سرو نمیشود! حتما به مقدار آبی که برای هر نفر در نظر میگیرید توجه کنید. مقدار این آب باید بین 70تا 80 میلی لیتر باشد .

بعد از اینکه تمام نکات بالا رو رعایت کردیم کافیه جذوه رو با شعله خیلی ملایم روی گاز بگذاریم تا دم بکشه.

قهوه ترک رو قبل از اینکه بجوشه حتما از روی گاز بردارید چون هم فوم روش از بین میره هم تلخ میشه و طعم اصلیشو از دست میده.

به نظرتون نکته دیگه ای هست که اضافه کنیم ؟

حتما برام بنویس تا باهم دیگه بهترین قهوه ترک دنیارو درست کنیم .

کف کردن قهوه ترک

1 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.